Microsoft Discord İçin 10 Milyar USD’yi Gözden Çıkardı

Daha önce Pinterest şirketini satın almak için görüşmelerde bulunan Microsoft bu sefer de Discord şirketini satın almak için görüşmeler yapıyor.

Microsoft, Discord Öncesi Pinterest’le de Görüşmüştü

Şubat ayı içerisinde çıkan haberlere göre Microsoft, Pinterest ile görüşmeler yapmıştı. Bu görüşmelerde ise herhangi bir sonuca ulaşamamıştı. Görünüşe göre Microsoft rotasını Discord uygulamasına çevirerek sosyal medyanın popüler uygulamalarını portföyüne katma çabasını sürdürüyor.

Yoğun rekabetin yaşandığı ve küresel anlamda popüler olmanın oldukça zor olduğu bir piyasa sosyal medya. Microsoft kendine yer edinmek için yeni bir fikir ve yeni bir kurulum yapmak istemiyor. Bunun yerine halihazırda sektörde yer edinmiş uygulamaları bünyesine katmaya çalışıyor.

Bütçe 10 Milyar USD’yi Aşıyor

Söylenenlere göre Microsoft’un bu satınalma için ayırdığı bütçe 10 Milyar USD’nin üzerinde. Discord’un geçen sene yapılan değerlendirmesinde ise piyasa değeri 7 Milyar USD’yi aşmıştı.

Öte yandan Pinterest için Microsoft tarafından önerilen tutarın 51 Milyar USD olduğunu da hatırlatalım. Ayrıca 2016 yılında LinkedIn şirketini de 26 Milyar USD’ye satın almıştı. Son olarak belirtmek isteriz ki Microsoft, Trump tarafından yapılan baskı sırasında TikTok uygulamasını da satın almaya çalışmıştı. Ancak başarılı olamamıştı.


Yazımıza yönelik düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanına bırakabilirsiniz. Ayrıca şirketimize, ürün ve hizmetlerimize yönelik görüş, öneri, istek ve taleplerinizi iletişim bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın