Uzakdoğulu TCL, Türkiye Fabrikasında Üretime Başladı

Televizyon ve akıllı telefon piyasasının önemli küresel oyunculardan biri daha ülkemizde fabrika kurdu. Çin merkezli TCL markası, Arçelik Global ile işbirliğine gitti. Tekirdağ’da açılan üretim tesisinde ilk ürünler banttan çıkmaya başladı. İşte TCL Türkiye ile ilgili ilk görüntüler…

TCL Türkiye Fabrikasında Üretim Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından ziyaret edilerek tanıtılan tesisin yıllık üretim kapasitesi 450 Bin adet. Başlangıç olarak yapılan bu yatırıma ilavelerle ileriki yıllarda yıllık 1 Milyon adetlik telefon kapasitesine ulaşma hedefleri bulunuyor.

Bakanın ziyaretinde Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, TCL Avrupa Başkanı Frank Zhang, Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ile TCL Mobil Türkiye Ülke Müdürü Serhan Tunca tesisle ilgili ayrıntılı bilgi paylaşımı yaptılar.

TCL Türkiye Fabrikası

Akıllı telefon üretimi dışında TV üretiminin de aynı tesiste yapılacağının belirtilmesi, ülkemiz kullanıcılarını mutlu etti.

Yurtdışından gelen ürünlere konan ek vergiler ülkemizdeki kullanıcıların belini bükmekteydi. Yurtiçi tesislerde üretilen ürünlerde daha rekabetçi ve kullanıcıyı mutlu edecek fiyatlar toplumun temel beklentisi. Yüksek teknolojiye ucuz fiyat ile ulaşmak dijital dünyada tüm kullanıcıların temel hakkı olmalı.


Yazımızla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanına bırakabilirsiniz. Ayrıca şirketimize, ürün ve hizmetlerimize yönelik görüş, öneri, istek ve taleplerinizi iletişim bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın