E-Ticaret Sıralamasında Trendyol 18.

Ziyaretçi trafiği analiz şirketlerinden SimilarWeb, dünyada en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerini açıkladı. Buna göre listede yer alan şirketler arasında Türkiye merkezli şirketlerden biri de Trendyol ve 18. sırada bulunuyor. Trendyol dışında ilk 20 içerisinde Türkiye menşeili başka site şu an için yok.

Sahibinden.com sitesinin 39. sırada bulunduğu raporda HepsiBurada.com‘un 45. sırada yer aldığı görülmekte.

Rapordaki analize göre Trendyol ziyaretçileri, sitede ortalama 6,34 dakika gezip 7,69 sayfa ziyaret ediyorlar. Tek sayfaya baktıktan sonra siteden çıkanların oranı ise %37. Yani ziyaretçilerin 1/3’ünden biraz fazlası tek sayfa inceleyip kapatıyorlar.

Türkiye İçerisindeki Sıralama

Trendyol sitesinin 18. sırada olduğu dünya çapındaki listeyi bir kenara bırakıp Türkiye listesine bakalım.

Bu listedeki durumu aşağıdaki görsel güzelce özetliyor. Buna göre Türkiye’de en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesi Trendyol. Sonra Sahibinden.com ve HepsiBurada.com geliyor. N11 ve GittiGidiyor ise 4. ve 5. sıralarda konumlanmış.

Trendyol 18. sırada olduğu listenin Türkiye versiyonu
E-Ticaret sitelerinin Türkiye’deki ziyaret sıralaması. Kaynak: www.similarweb.com

Rapor, pandemi ve sokağa çıkma kısıtlamalarının e ticareti ne kadar ön plana çıkardığının bir özeti gibi. E-ticaretin tetiklediği kartlı işlemler ve lojistik konularını da dikkate alırsak zincirleme bir ekonomik tepkimeye neden olduğu ortada.

Yine e-ticaretin ülkemizdeki gelişimine dair önemli veriler içeren bir diğer yazımızı aşağıya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Yazımızla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanına bırakabilirsiniz. Ayrıca şirketimize, ürün ve hizmetlerimize yönelik görüş, öneri, istek ve taleplerinizi iletişim bölümünden paylaşabilirsiniz.

“E-Ticaret Sıralamasında Trendyol 18.” için bir yanıt

Bir yanıt yazın