Dream Games Yeni Unicorn’umuz

Türkiye’nin yüzünü gülümseten sektör olarak mobil oyun sektörü ön plana çıkıyor. Daha önce 1,8Milyar USD’lik satınalma ile adını duyuran Peak Games’in ardından yeni gözdemiz Dream Games. Mobil oyun şirketi, son yatırım turunda 155Milyon USD yatırım alarak toplam değerini 1Milyar USD‘ye çıkartmış oldu.

Dream Games Unicorn Oldu

1Milyar USD değerine ulaşan/aşan tüm girişimlere unicorn dendiğini hatırlatalım. Peak Games 1,8Milyar USD’ye satılmıştı. Ardından Türkiye merkezli girişim Getir yeni unicorn olarak adını duyurmuştu. Şimdi de yine İstanbul merkezli Dream Games ülkemize bu başarıyı tattırdı. Dijital dünyada ülkemiz girişimcilerinin de yerinin olduğunu göstermiş oldu.

Dream Games Şirketini Kimler Kurdu?

Soner Aydemir, Hakan Sağlam, İkbal Namlı, Eren Şengül ve Serdar Yılmaz yazımıza konu şirketin kurucuları. Dream Oyun Yazılım ve Pazarlama A.Ş. ünvanıyla 2019 yılında kurulan şirket an itibariyle 1Milyar USD değerlemeye sahip. İşte bu haberi önemli kılan da startup niteliğinde bir girişimin kısa sürede gösterdiği bu başarı. Ve hemen ardından da unicorn olması. Ayrıca tüm bunların ülkemiz merkezli bir şirket tarafından başarılması.

Şirketin Ürettiği Oyun

Dream Oyun Yazılım A.Ş. bulmaca türü oyunlar üretmek üzere kurulmuş bir şirket. Royal Match isimli oyunları da bunu başarıyla yaptıklarını gösteriyor. An itibariyle Google PlayStore indirilme sayısı 5Milyonun üzerinde. Apple AppStore üzerinden de indirilebilir durumda.


Yazımızla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanına bırakabilirsiniz. Ayrıca şirketimize, ürün ve hizmetlerimize yönelik görüş, öneri, istek ve taleplerinizi iletişim bölümünden paylaşabilirsiniz.

“Dream Games Yeni Unicorn’umuz” için bir yanıt

Bir yanıt yazın